آخرین اخبار

18. تير 1394 - 10:33   |   کد مطلب: 43583
آفتاب کنگاور: همه ساله در سراسر جهان روز قدس با حضور گسترده مردم برگزار می شود.

به گزارش سرویس استانی  آفتاب کنگاور، همه ساله در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی روز قدس با شکوه خاصی  و با حضور اقشار مختلف مردم در ایران برگزار می شود. تاکیدات رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و پس از ایشان رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای باعث شده است که روز جهانی قدس به یک جنبش بین المللی تبدیل شود.

 

 

 

برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در کشورهای اسلامی امری است که هر ساله به واسطه دغدغه و نگرانی مسلمانان برای فلسطین برگزار می شود اما آنچه که در این میان جالب توجه است برگزاری این راهپیمایی در کشورهای غربی و به خصوص کشورهایی است که امروز بر سر میز مذاکره با ایران قرار دارند.

 

 

 

نگاهی به مراسم های برگزار شده در روز قدس در کشورهای عضو گروه 5+1 نشان می دهد که این مراسم هر ساله در این کشورها به صورتی پرشور برگزار می شده است.

 

 

 

شهروندان آمریکایی هر ساله در شهرهای مختلف این کشور با برگزاری راهپیمایی های مختلف و پرشور حمایت خود را از فلسطینیان اعلام می کنند.

 

 

این راهپیمایی ها به صورتی برگزار می شود که در بسیاری از موارد حضور یهودیان مخالف صهیونیسم در این مراسم چشمگیر است.

 

 

 

همه ساله هزاران  تن از شهروندان فرانسوی با برگزاری راهپیمایی به مناسب روز جهانی قدس، همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

 

شرکت کنندگان در این راهپیمایی با پارچه نوشته‌هایی در محکومیت جنایات اسرائیل در غزه و همبستگی با مردم فلسطین خواستار برخورد با صهیونیست ها و جنایتکاران می شوند.

 

 

 

راهپیمایی روز جهانی قدس در آلمان در حالی برگزار می شود که تعداد زیادی از مردم آلمان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به خیابان ها می آیند. از سوی دیگر حامیان رژیم صهیوینستی نیز در نقطه ای دیگر از این شهر راهپیمایی کرده اند. سایت خبری دویچه وله با انتشار تصاویر این راهپیمایی ها اعلام کرده است که آلمان به دو بخش تقسیم می شود. گروهی که در اعتراض به اشغال بیت المقدس و کشتار فلسیطینیان به دست صهیونیست ها تظاهرات می کنند و گروه دیگری خواستار پایان دادن به راهپیمایی ضد اسراییلی هستند.

 

هر دوی این گروهها در حالی که موانع پلیس برلین آنها را از هم جدا ساخته، در روز قدس ، روزی که رهبر ایران سالها پیش به عنوان روز حمایت از مردم فلسطین نامگذاری کرده است، شعارهای خود را سر می دهند.

 

 

 

شهروندان انگلیسی در این مراسم که از برابر ساختمان مرکزی شبکه ˈبی بی سیˈ شروع می شود به منظور محکوم کردن حمایت های سران واشنگتن از جنایتکاران صهیونیستی، در برابر سفارت آمریکا تجمع می کنند. راهپیمایان در این مراسم، در شعارهای خود رژیم صهیونیستی را یک "رژیم تروریستی" می خوانند و آزادی سرزمین های اشغالی فلسطین را فریاد می زنند.

 

 

 

شهروندان کشور چین هم در حمایت از قدس شریف و ملت ستمدیده فلسطین که سالیان متمادی از ظلم و جور رژیم صهیونیستی و حامیان مستکبرش به ستوه آمده اند با حمل عکس های از کودکان فلسطینی همراه با دیگر کشورها به خیابانها می آیند.

 

نماز جمعه روز قدس در مسجد جامع مسکو با محوریت حمایت از مردم مظلوم فلسطین و مبارزه با ددمنشی های صهیونیست ها برگزار می شود.

 

مسیر یک کیلومتری ایستگاه قطار تا ساختمان موقت مسجد جامع مسکو، مملو از مسلمانانی از جمهوری های آسیاسی مرکزی و قفقاز و نیز مسلمانان بومی روسیه هستند که در صفوفی خودجوش و هماهنگ راه خود را به سمت مسجد جامع مسکو می پیمایند.

 

 

استقبال مسلمانان مقیم مسکو متشکل از ملیت های آذری، تاجیک، قرقیز، ازبک،افغان و دیگر اقلیت های مسلمان از روز جهانی قدس به اندازه ای است که شهردای مسکو برای جلوگیری از هرگونه بی نظمی احتمالی نیروهای ویژه خود را در مبادی ورودی مسجد جامع، مستقر می کند.

دیدگاه شما