آخرین اخبار

19. فروردين 1395 - 23:30   |   کد مطلب: 45191
آفتاب کنگاور:رییس جمعیت هلال احمر کنگاور گفت: به دنبال حادثه دلخراش غرق شدن پسر بچه کنگاوری؛ شایعات مختلف نمک بر زخم بازماندگان و نیروهای امدادی می ریزد.

به گزارش آفتاب کنگاور؛با گذشت هفتمین روز از وقوع حادثه دلخراش غرق شدن نوجوان کنگاور شایعات مختلف در میان مردم در حال شیوع است که سختی کار را چند برابر می کند

 

اولین شایعه در همان روز های ابتدایی مبنی بر پیدا شدن جسد در مسیر شهرستان صحنه بود که از طرف مسئولین تکذیب و رد شد.

 

اما این بار شایعاتی به راه افتاده که موجب خستگی و ناراحتی نیروهای امداد بخصوص غواص دلسوز و فداکار کشوری آقای بهمن پرورش شده است.

 

در همین رابطه اکبر جمالی رییس جمعیت هلال احمر کنگاوربه خبرنگار ما گفت:برخی از مردم چه از روی ناآگاهی و بی خبری و چه از روی قصد قرض شایعه گرفتن پول از طرف این غواص کشوری و خبره را به راه انداخته اند که کاملا کذب و بی اساس است.

 

وی گفت: آقای بهمن پرورش بدون هیچ چشم داشت و ادعایی از همان ساعات ابتدایی به محل حادثه آمده و با تمام توان خود در حال جستجو برای پیدایش غریق تلاش می کند.

 

جمالی افزود: ایشان علاوه بر اینکه هیچ مبلغی از طرف بازماندگان غریق دریافت نکرده بلکه از طرف سازمان هلال احمر نیز هیچ هزینه ای قبول نکرده و با نیت رضای خدا و خدمت رسانی به خانواده آسیب دیده به این منطقه آمده است.

 

رئیس جمعیت هلال احمر کنگاور اظهار داشت: علاوه بر ایشان،آقای داوود مبرا که از شهروندان کنگاوری و غریق نجات هستند، نیز به عنوان غواص در حال تجسس غریق می باشد و در روز های اخیر سختی های زیادی را تحمل کرده است.

 

وی گفت : در حال حاضر جستجو تا مرز 20 کیلومتر رسیده و در قسمت هایی که مانع وجود دارد چندین بار تجسس انجام شده است.

 

بهمن پرورش در گفتگو با خبرنگار آفتاب کنگاور گفت: روز سیزدهم فروردین وقتی که به محل حادثه رسیدم به بازماندگان و حاضرین گفتم که با توجه به سرعت آب و دید کم،همچنین شیب زیاد آب ممکن است بیش از ده روز تجسس طول بکشد.

 

این غواص کشوری گفت:با حضور در محل حادثه اولین درخواستی که داشتم پیدا کردن یک شاهد عینی بود که متاسفانه این شاهد عینی پس از 4 روز به ما رسید و محل غرق شدن را نشان داد و بسیاری از زحمات ما ناکام ماند.

 

وی ادامه داد: هدف من کمک کردن و خدمت رساندن به خانواده هایی همچون خانواده ظهرابی است و بدون هیچ چشم داشت مالی وظیفه خود را انجام خواهم داد،و با خود عهد بسته ام تا زمانی که غریق پیدا نشود به خانه برنگردم.

 

پرورش ادامه داد:هرچند که هلال احمر استان و شهرستان از هیچ کمکی کوتاهی نکرده اما سرعت بالای آب،دید کم و شیب زیاد و از همه مهم تر موانع فراوانی که در مسیر است سختی کار را بسیار زیاد کرده و ما تمام تلاش خود را برای پیدایش انجام خواهیم داد.

 

وی در پایان گفت: طی این مدت رییس جمعیت هلال احمر کنگاور آقای جمالی با مدیریت مناسب و تلاش بی وقفه از هیچ کمکی دریغ نداشته و هرچه که نیاز بود در اختیار ما قرار داد.

 

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما