آخرین اخبار

17. مرداد 1396 - 16:52   |   کد مطلب: 46339
آفتاب کنگاور:باستان شناس مطرح سازمان میراث فرهنگی کل کشور به همراه فرماندار کنگاور از معبد آناهیتا بازدید کرد.
معبد آناهیتا, دکتر مهدی رهبر ,باستان شناس  ,سازمان میراث فرهنگی  , کنگاور ,آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛ دکتر مهدی رهبر باستان شناس مطرح سازمان میراث فرهنگی کشور با حضور در شهرستان کنگاور از معبد تاریخی آناهیتا بازدید کرد.
وی با همراهی فرماندار کنگاور با حضور در محوطه تاریخی معبد آناهیتا از اقدامات صورت گرفته در سال های اخر بازدید کرد.
رهبر ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته همچون ساماندهی مسیر حرکت کردشگران و زیباسازی معبد، گفت: هنوز بسیار جا دارد که معبد از این وضعیت خارج شده و زمینه ورود گرشگران چه داخلی و چه خارجی را ایجاد کند لذا،باید با برنامه ریزی و اقدام مناسب این آینده را رقم زد.

فرماندار کنگاور حضور بزرگان میراث فرهنگی همچون دکتر رهبر را یک سرمایه و نقطه ای روشن در سرنوشت معبد آناهیتا دانست و گفت: خوشحالیم که امروز شاهد حضور شخصیت های بزرگی همچون دکتر رهبر در کنگاور هستیم و امیدواریم با همفکری و کمک این بزرگان معبد از این حالت خارج شده و نمایی جذاب و گردشگر پذیر به خود بگیرد.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم من به عنوان فرماندار در کنگاور ساماندهی معبد است،لذا از هیچ تلاشی جهت ساماندهی آن دریغ نخواهد کرد.

مهدي رهبر در سال 1316 شمسي در سمنان بدنيا آمد.وي تحصيلات ابتدايي و دبيرستان را در سمنان گذراند و جهت ادامه تحصيل وارد دانشسراي كشاورزي ساري شد . طولي نكشيد مسير تحصيلي خودرا به سمت باستان شناسي بسط داد و وفق به اخذ رتبه اول اين رشته شد . وتوانست با بورس تحصيلي كه دولت يونان در اختيار دانشگاه قرار داده بود به آتن سفر نمايد . مهدي رهبر مدت سه سال در دانشگاه آتن به تحصيل پرداخت. در دانشگاه آتن، بنا به مقررات دانشگاه هاي يونان موضوع « آكروتروهاي معابد يوناني در دوره كلاسيك و هلنستيك » را انتخاب كرد. وي پيش از اتمام تحصيل ضرورتا به ايران بازگشت ولي ديگر فرصتي براي بازگشت و اتمام تحصيل براي ايشان پيش نيامد.

تصاویر تکمیلی: 
معبد آناهیتا, دکتر مهدی رهبر ,باستان شناس  ,سازمان میراث فرهنگی  , کنگاور ,آفتاب کنگاور
معبد آناهیتا, دکتر مهدی رهبر ,باستان شناس  ,سازمان میراث فرهنگی  , کنگاور ,آفتاب کنگاور

دیدگاه شما