آخرین اخبار

20. آبان 1396 - 1:50   |   کد مطلب: 46523
آفتاب کنگاور:استقبال کم نظیر مردم شهرستان کنگاور از زائران حسینی در اربعین لبیک بر صحبت های مقام معظم رهبری در این شرستان بود.

به گزارش آفتاب کنگاور؛شهر تمدن و تدین از دیرباز زادگاه و سکونت گاه بزرگان دینی بوده است.

شهرستان کنگاور به واسطه قرار گرفتن در مسیر زائران حسینی مورد توجه مردم از سراسر کشور و حتی کشور های همسایه همچون آذربایجان، افقانستان ،پاکستان و ... بوده است.

همزمان با سفر پر برکت مقام معظم رهبری در مهر 1390 به استان کرمانشاه،معظم و له 27 مهر ماه میهمان مردم شهرستان کنگاور بود که با استقبال بی نظیر و به یادماندنی مردم شهرستان کنگاور و دیگر شهرستان های همجوار همراه بود.

حضرت آقا در سفر خود به کنگاور صحبت های ماندگار و به یادماندنی داشتند و ایشان شهرستان کنگاور را منزلگاه عاشقان حسینی معرفی کردند و فرمودند: کنگاور منزلگاه عاشقان حسینی در طول سال ها و قرن های متمادی بوده است.

همچنین در بخش دیگری از سخنان شهرستان کنگاور را میزبان خوبی برای زائران حسینی و راهیان نور معرفی کردند.

پس از این سخنان نورانی و ماندگار تحولی بزرگ در این شهرستان روی داد و این در حالی بود که زیارت اربعین طی چند سال اخیر با تغییرات حکومتی در کشور عراق به راه افتاد.

مردم شهرستان کنگاور عاشقانه با راه اندازی موکب های مختلف ،به عنوان پیشانی استان کرمانشاه میزبان خوبی برای زائران حسینی در اربعین شدند.

بیش از 12 موکب و چندین ایستگاه صلواتی در مسیر حرکت زائران اربعین؛استقبال چشمگیر و پر برکت را از زائران داشتند.

ستاد مردمی اربعین حسینی

ستاد مردمی استقبال از زائران حسینی در مرکز شهر کنگاور با روزانه بیش از 1000 پرس غذای گرم و صبحانه ،همچنین ظرفیت اسکان 300 نفر زوار زن و مردم در مرکز شهر مکان مناسبی برای پذیرایی از زائران در طول اربعین است.

این موکب از دوم ابان ماه شروع به فعالیت کرد و تا روز اربعین از زائران در مسیر رفت استقبال می کند.

 

موکب مدافعان حرم

این موکب به عنوان بهترین موکب از لحاظ نظم کار با فراهم آوردن محیلی مناسب و تهیه یک سالن صحرایی در کنگاور میزبان روزانه 3 هزار نفر از زائران اربعین است.

پانصد صندلی و میز به صورت رستوران برای زائران تهیه شده است و در هر وعده برنج به همراه خورشت قیمه،دوغ و سبزیجات در اختیار زائران قرار میگیرد.

از نکات قابل توجه این موکب استفاده از ظروف استیل به جای یک بار مصرف است که با یک دستگاه ماشین ظرف شویی صنعتی در هر وعده ظروف پاکیزه و آماده پذیرایی در وعده بعدی می شود.

موکب مدافعان حرم در مسیر برکشت نیز از زائران پذیرایی می کند.

موکب قمربنی هاشم(ع)

این موکب از جمله موکب های مردمی و پرشورو شوق است که برای سومین سال متوالی در روستای عزیز آباد و در مسیر زائران اربعین برپا می شود.

این موکب کاملا به صورت مردمی و با مشارکت مردم سراسر شهرستان بخصوص روستاهای تابع شهرستان کنگاور اداره می شود.

پذیرایی روزانه 6 تا 7 هزار نفر از زائران کمترین کاری است که در این موکب صورت می گیرد.

موکب شهید عباسی فر سه راهی نهاوند؛

موکب مردمی شهید عباسی فر دوراهی نهاوند با حضور پر رنگ بسیجیان شهرستان و مشارک بی سابقه مردم به عنوان بزرگ ترین موکب از لحاظ پذیرایی محصوب می شود.

این موکب تنها موکب شبانه روز است که در سه شیفت از زائران پذیرایی می کند.
با توجه به اینکه ای موکب در شاهراه اصلی استان و در نقطه اصلی ورود زائران به استان کرمانشاه برپا شده است بدون شک بیش از دیگر موکب ها شاهد حضور زائران است لذا پذیرایی روزانه 15 الی 17 هزار نفر در این ایستگاه صورت میگیرد.

موکب شهید عباسی فر در مسیر برکشت نیز از زائران پذیرایی می کند.

موکب الشهداء شهرستان کنگاور
این موکب مردمی از جمله موکب های مهم شهرستان در اولین میدان ورودی شهر برپا شده است.
موکب الشهدا با محوریت مسجد صاحب الزمان(عج) روزانه بیش از 3000 پرس غذای گرم در میان زائران تقسیم میکند.

این موکب در مسیر برگشت با تغییر مکان خود میزبان زائران اربعین می باشد.

موکب های امام حسن مجتبی(ع) روستای قارلق ،موکب قمربنی هاشم(ع) روستای پل شکسته،موکب روستای کوچه و بسیاری دیگر از موکب ها و ایستگاه های صلواتی میزبان زائران اربعین از سراسر ایران و کشور های همسایه در این شهرستان بودند.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما