آخرین اخبار

20. آبان 1396 - 19:22   |   کد مطلب: 46530
شهرستان کنگاور از جمله شهرستان هایی است که از دیر باز میعادگاه هنرمندان و برگان هنر در بسیاری از زمینه ها بوده استآاما زیرساخت های هنری در این شهرستان مناسب هنرمندان نیست.
هنرمندان کنگاور ,مشکلات , آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛در سال‌های اخیر بسیاری از هنرمندان عرصه‌های مختلف از تئاتر و سینما گرفته تا موسیقی و هنرهای تجسمی به وضع ناخوشایندی از لحاظ مالی و اقتصادی افتاده‌اند به شکلی که اگر در آمد آزاد و بی ربط با هنر این قشر نباشد مطمئنن هنر روبه فنا خواهد رفت.

بی توجهی به قشر هنرمندان مساله ای است که از دیرباز مورد بحث بسیاری از اقشار جامعه قرار داشته است و این درحالی ایت که زبان هنر به نوعی کارسازترین و توانمند ترین زبان گویای مشکلات جامعه و حلال و راه نمای برون رفت از این گرفتاری هاست.

هنرمندان در رشته هاي مختلف همواره توانسته اند تا حوادث گوناگون را از نگاه خود و با زبان هنرمندانه شان به اطلاع و آگاهي مردم جامعه برسانند.

شهرستان کنگاور از جمله شهرستان هایی است که از دیر باز میعادگاه هنرمندان و برگان هنر در بسیاری از زمینه ها بوده است.

مریم مسروریکی از هنرمندان برجسته شهرستان کنگاور در زمینه شاعری همچنین مسئول بسیج هنرمندان شهرستان کنگاور در رابطه با مشکلات هنرمندان شهرستان کنگاور میگوید: مهمترین مشکلی که هنرمندان این شهرستان با آن دست و پنجه نرم می کنند نداشتن یک سالن مناسب و مجتمع هنری است.

وی افزود: عدم حمایت های مالی از طرف دولت مو جب بی تحرکی هنر در این شهرستان شده است.

مسرور افزود: هنر از جایگاه والایی برخوردار است به نوعی که با زبان هنر میتوان بسیاری از آسیب های اجتماعی رااز بین برد،به نحوی که گاه تاثیر یک شعر یا یک نمایش یا یک فیلم  در جهت یک فرهنگ سازی اعتقادی یا اجتماعی از چندین کتاب یا سخنرانی بیشتر است.

مسئول بسیج هنرمندان افزود:باتوجه به اینکه سالن یادگار امام(ره) به عنوان تنها سالن هنری این شهرستان است میتوان با توجه بیشتری و تجهیز این سالن از لحاظ گرمایشی و سرمایشی و رفع مشکلات جزئی میتوان بهره برداری بهتری از آن داشت.

مسئول بسیج هنرمندان ضمن تقدیر از همکاری های رئیس اداره ارشاد و فرهنگ از قشر هنرمند افزود:اداره ارشاد دربرنامه های فرهنگی همکاری لازم را داشته است اما مشکل زیرساخت هایی است که باید از پایه برنامه ریزی و ایجاد شود.

مسرور در پایان اظهار داشت: حمایت هر چه بیشتر از نهادهای فرهنگی شهرستان بخصوص قشر تاثیر گذار هنرمندان جهت ترویج وتبیین ارزشها ومقابله با آسیبهای اجتماعی امری واجب و ضروری است که لازم است مسئولین در دستور کار خود قرار دهند.

 

 

دیدگاه شما