آخرین اخبار

پربیننده ها

20. آذر 1396 - 23:14   |   کد مطلب: 46581
آفتاب کنگاور:کمرمحله غمتسلی زیر بار بلایای طبیعی و غیر طبیعی خم شده است.
محله غمتسلی,  کنگاور, مسکن مهر ,آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛محله غم تسلی در غرب شهر کنگاور و بر روی یک تپه واقع شده که دارای بافت بسیار فرسوده و صعب العبور با شیب زیاد است و به علت آسیب پذیری بالا در صورت بروز حوادث غیرمترقبه، متحمل خسارات مالی و جانی سنگینی خواهد شد که در این راستا پس از بازدید وزیر مسکن و شهرسازی در سال 87 و تایید وی جا به جایی در محل جدید مورد تصویب قرار گرفت.

بخشی از این محله قدیمی و فرسوده که عمری کوتاه تر از محله موصوف دارد، که اصطلاحا آنها را پشت طالقانی (پشت دبیرستان طالقانی) می خوانند و جزء 412 واحدی مسکونی که قرار است در آینده به واحدهای مسکن مهر غم تسلی انتقال یابند.

مسکن مهر غمتسلی که حدود 3 سال آست تقریبا به پایان رسیده است اما در خم کوچه معارض گیر کرده است،به نوعی که این معضل هنوز با همان قدرت پا برجاست.

بنا بر اذعان مهندسین شهرسازی بیش از 85 درصد از این محله کاملا غیر استاندارد بوده و هر لحظه امکان آسیب رساندن به جا ن و مال مردم را دارد.

یک مادر که خواهر 2 شهید و صاحب 2 فرزند هم می‌گوید: وجود امراض پوستی در بین فرزندانمان که به گفته پزشک ناشی از آلودگی‌های زیست محیطی زباله‌های مقابل خانه است، بسیار نگران کننده است. وی تنگی نفس، ایجاد جوش‌های موضعی و سطحی روی پوست کودکان را از دیگر بیماری‌های به وجود آمده در میان ساکنان این محله برمی شمرد. شورچه ای همچنین به جانوران موزی و خزنده ای اشاره ای می‌کند که گفته می‌شود از محل زباله‌ها و نخاله‌های پایین دست محل وارد منازل آنها می‌شود که نمونه‌های زیادی از آنها را برای تصدیق موضوع به شهرداری کنگاور برده اند که سال‌ها مسئولان بی توجه بودند، اما با آمدن شهردار جدید شاهد پایان این رنج هستیم.

علیرضا ایزدی فرماندار کنگاورگفت: مشکل اصلی که در این زمینه وجود دارد، تملک اراضی کشاورزی با مالکیت خصوصی است که باید با مالکین آنها به توافق رسید به گونه ای که مالکین این اراضی متضرر شوند و نه دستگاه های مربوطه ملزم به اجرای ماده 9 شوند.
وی افزود: توافق در این راستا موجب حل مشکل ساکنین 412 واحدی مسکن مهر غم تسلی و سرعت بخشیدن به اجرای خدمات زیربنایی و همچنین منتفع شدن مالکین اراضی کشاورزی این مسیر خواهد شد.
ایزدی با بیان اینکه مشکل مسکن مهر غم تسلی تا قبل از فصل بارش به اتمام برسد، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی خدمت رسان در جهت کمک مضاعف به مردم این منطقه هزینه خود را تقلیل دهند و به کارهای خود سرعت بخشند.
فرماندار کنگاور بر ارائه راهکارهای عملی و ایده های راهبردی از سوی مدیران و برداشتن قدم های مثبت در راستای تکمیل محوطه سازی و خدمات زیربنایی مسکن مهر اهالی غم تسلی تاکید کرد.

حال با توجه به فعال شدن گسل هایغرب استان ودر حالی که هر روز شاهد ده ها زلزله با مقیاس های مختلف هستیم چطور میتوان با خیال آسوده منتظر باشیم که معجزه ای رخ دهد و این محله خالی شود.

تصاویر تکمیلی: 
محله غمتسلی,  کنگاور, مسکن مهر ,آفتاب کنگاور
محله غمتسلی,  کنگاور, مسکن مهر ,آفتاب کنگاور
محله غمتسلی,  کنگاور, مسکن مهر ,آفتاب کنگاور
محله غمتسلی,  کنگاور, مسکن مهر ,آفتاب کنگاور

دیدگاه شما