آخرین اخبار

20. دى 1396 - 9:57   |   کد مطلب: 46642
تغییر نام یکی از محله های اصیل شهرستان کنگاور با هدف تغییر و توسعه صورت گرفت.

به گزارش آفتاب کنگاور؛محله خرمن جا در کنگاور به عنوان یکی از اصیل ترین و قدیمی ترین محله های شهرستان کنگاور برای همه شناخته شده است.

این محله به واسطه قرار گرفتن در قسمت شمالی شهر کنگاور و قرار گرفتن در مکانی پست از لحاظ آب و هوا بسیار مطبوع و دارای ویژگی های خاصی است که در گذشته نیز مورد توجه مردم قرار داشته و آن را به عنوان مکان مناسبی برای زندگی در نظر گرفته اند.

نا مفهوم بودن نام این محله برای بیشتر مردم که با این شهرستان آشنایی ندارند موجب شد تا شورای شهر اقدام به تغییر نام این محله کند.

به دنبال این تصمیم جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر و کمیته نامگذاری معابر و کوچه های سطح شهرکنگاور در محل ساختمان شواری شهر برگزار شد.

پس از مشورت ها و اعلام نظرها و در یک جمع بندی نام "بهار" به عنوان نام جدید محله "خرمن جا" انتخاب شد.

حسین ادیبان عضو شورای شهر و عضو کمیته نامگذاری معابر و کوچه های سطح شهر از تغییر نام محله ی خرمنجا به نام محله بهار خبر داد.

ادیبان یکی از دلایل اصلی این تغییر را نامفهوم بودن این نام اصیل برای دیگر شهر ها دانست و گفت: امیدواریم این تغییر نام یک بهانه ای برای توجه بیشتر به این منطقه شود.

محله خرمن جا به عنوان یکی از نقاط محروم شهرستان به حساب می آید که طی سال های گذشته توجه چندانی به توسعه و تغییر این محله نشده است.

با توجه به اینکه سه نفر از اعضای شورای شهر از اهالی این محل هستند انتظار داریم در آینده شاهد رشد و شک.فایی بیشتری چه از لحاظ عمرانی و چه از لحاظ اجتماعی در این منطقه از کنگاور باشیم.

دیدگاه شما