آخرین اخبار

25. دى 1396 - 18:06   |   کد مطلب: 46659
بوی شدید گاز خانگی در چند روز اخیر مردم شهر کنگاور را کلافه کرد.

به گزارش آفتاب کنگاور؛افزایش نرخ گاز خانگی مساله ای است که برای همه مردم قابل درک است اما افزایش بوی نشات گرفته از آن مساله ای جدید است.

اخیرا افزایش ناگهانی بوی گاز خانگی در کنگاور ؛ شهروندان را دچار معضل جدیدی کرده به نحوی که صدای اعتراض مردم را در نقاط مختلف شهر بالا برده است.

طی چند روز اخیر شهروندان ساکن در نقاط مختلف شهر اذعان داشتند که سیستم لوله کشی گاز محل زندگی و یا محل کار آنها دچار نشتی گاز شده است.

این مساله از طرف تعداد زیادی از شهروندان به این پایگاه خبری ارسال شد و مدعی بودند که مشکلی به وجود آمده است.

یک شهروند در گفتگو با آفتاب کنگاور گفت: از سه روز پیش بوی شدید گاز در خانه به مشامم رسید که به دنبال آن اقدام به بررسی خطوط لوله گاز و اتصالات در منزل کردم.

وی افزود : پس از تلاش های زیاد و پیگیری های مداوم ،همچنین تست اتصالات گاز هیچ مشکلی در سیستم لوله کشی ندیدم،اما باز هم بوی شدید گاز اعضای خانواده را کلافه کرده بود.

این شهروند اذعان داشت: پس از در میان گذاشتن این مساله با دیگر همسایه ها و اقوام متوجه شدم که بیشتر آنها نیز از این مساله رنج می برند و دچار مشکلاتی شده اند.

به وجود آمدن مشکلات جسمی ناشی از بوی گاز برای شهروندان و مهم تر از آن ایجاد ترس و واهمه گازگرفتگی در میان اعضای خانواده ها موجب شد تا مساله را از مسئولین امر پیگیر شویم.

کارشناس شرکت گاز شهرستان کنگاور در گفتگو با خبرنگار آفتاب کنگاور گفت: رعایت نکات ایمنی در مصرف گازخانگی جهت پیشگیری از بروز حوادث جبران نشدنی مساله ای غیر قابل چشم پوشی برای هر خانواده ای است.

وی افزود: تست مداوم خطوط لوله گاز و اتصالات آن بر اساس ضوابط و اصول ایمنی ،مخصوصا در فصل سرما امری بدیهی و مهم است،لذا در اماکن یا منازلی که بوی گاز به مشام میرسد مطمئنا ایرادی در کار وجود دارد که باید از طرف صاحب خانه برطرف شود.

این کارشناس شرکت گاز گفت: افزایش بوی نشات گرفته از گاز خانگی که در چند روز اخیر موجب نارضایتی خانواده ها شده است ناشی از یک ایراد جزئی در خطوط انتقال گاز است که به زودی رفع خواهد شد.

وی افزود: کاهش بوی گاز به منظور داشتن یک خیال راحت برای اعضای خانواده نیست بلکه لزوم رعایت استاندارد های لازم و نکات ایمنی امری ضروری است که باید در دستور کار صاحب خانواده قرار گیرد.

دیدگاه شما