آخرین اخبار

6. مرداد 1396 - 17:12   |   کد مطلب: 43902
آفتاب کنگاور: امام جمعه کنگاور حرکت امام حسین (ع) را به خواست و مشیت خداوند دانست که از زبان پیامبر بر ایشان وحی میشود که قدم در مسیر شهادت بگذارد،امروزه وظیفه همه ما این است که راه نفوذ فتنه ها و دودستگی ها را به مراسمات عزاداری سیدالشهدا ببندیم.

حجت الاسلام محمد ایوبی امام جمعه محترم کنگاور در گفتگو با خبرنگار آفتاب کنگاور تفکر در دلیل قیام امام حسین (ع) را از واجبات همه شیعیان دانست و اظهار داشت: با استناد به کلام امام خمینی(ره) که فرمودند این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، متوجه میشویم که عظمت این قیام بسیار بیشتر از تصورات است چراکه تداوم اسلام مشروط به این قیام بوده است.

 

ایشان با اشاره به قسمتی از وصایای امام حسین به برادرش دلیل حرکت به سمت کربلا را دستور الهی دانست و افزود: براساس روایات امام حسین (ع) خوابی را برای محمد حنفیه بازگو میکند که این خواب پیام آور یک دستور الهی بود؛در این خواب پیامبر(ص) دستور حرکت به سمت عراق را به امام حسین(ع) میدهد و این دستور را مشیت و خواست خدا میداند چرا که وضعیت اسلام در شرایط بسیار نا بسامانی بود و تنها ریختن خون های پاک میتوانست ای جریان انحرافی را به هم بریزد.

 

 

 ایشان در ادامه دلیل اندک بودن یاران امام  و به همراه بودن زنان و کودکان با این کاروان را مشیت الهی دانست و اظهار داشت: اسلام به جایی رسیده بود که در مرز نابودی قرار گرفت و تنها با قیام کربلا و اسارت زنان و فرزندان شهدای کربلا زنده میشد چراکه دفاع حضرت زینب(س) شکست جریان انحرافی اسلام را کامل کرد.

 

 

ایشان وظیفه اصلی مساجد و هیئات مذهبی را ترویج اسلام حسینی دانست و خاطر نشان کرد:نباید اینطور باشد که هنگام زنجیرزنی و سینه زنی تعداد شرکت کنندگان فراوان باشد اما هنگام نماز تنها حضور اندکی از آنها را ببینیم همچنین هرکس بیاید و منبر و هیئت خود را به رخ بکشد و موجب اختلاف و دودستگی ها در بین عزاداران شود که این نقطه مقابل قیام حسینی است.

 

 

ایشان با بیان اینکه قیام امام حسین بر مسیر حق است افزود:هدف امام از این قیام ازبین بردن تبعیض و دودستگی و برطرف شدن ظلم از امت پیامبر خدا بود که منشا آن امر به معروف و نهی از منکر است که با تمام وجود ودر بالاترین حد ممکن امام این امر را اجابت نمود و این راه  را همان راه پیامبر و پدرش علی (ع) دانست.

 

 

ایوبی انحرافات زمان امام حسین را در نماز و روزه یا اجابت مسائل شرعی ندانست و اظهار داشت: همانطور که معاویه نماز را برپا می داشت و در سخنانش از پیامبر یاد میکرد؛ اما امام انحراف و انحطاط شدید اسلام را به خوبی درک کرده بود که اینطور با قیام خونین خود تمام توطئه های آنها را بر باد داد،و امروزه هم باید از نفوذ این توطئه ها در جریان عزاداری سید الشهدا جلوگیری کرد که این وظیفه مسئولین مساجد و هیئت امنا می باشد که با همدلی و همزبانی با هدفمند کردن مراسمات خود راه نفوذ هرگونه فتنه و یا دودستگی را ببندند.

 

درپایان ایشان عزاداری را سیاست پیامبر و اهل بیت خواند و نهادینه شدن عزاداری برای سالارشهیدان را از جانب امام سجاد(ع) دانست و خاطر نشان کرد: همانطور که بزرگان و گذشتگان ما در این مسیر حرکت کرده اند ماهم در جهت حرکت عاشورا این عزاداری را به بهترین شکل برگزار خواهیم کرد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما