آخرین اخبار

11. مرداد 1396 - 17:12   |   کد مطلب: 44399
آفتاب کنگاور: ظهر امروزمدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با حضور در بیت امام جمعه کنگاور با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش آفتاب کنگاور؛داوود ناصری امید فراگیری آموزش های فنی حرفه ای را یکی از بهترین موارد برای جلوگیری از بیکاری دانست واظهار داشت: امروزه دانشگاه های ما به تنهایی قادر به توانمند کردن دانشجو ها نیستند و وجود یک مرکز آموزش عملی کاملا نیازمند است که بحمدالله سازمان فنی و حرفه ای با تمام توان خود در توانمند سازی جوانان خدمت میکند.

 

مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه اظهار داشت: وجود تقریبی چهار میلیون و 500 هزار دانشجو که اکثرا در رشته های اشباح شده ای فعالیت میکنند یک زنگ خطر برای بیکاری روز افزون می باشد که سازمان فنی و حرفه ای رسالت خود را برای آموزش عملی و کوتاه مدت این جوانان قرار داده است تا از افزایش آمار بیکاری خودداری کند.

 

ایشان تصریح کرد: ما حدود 600 هزار استاندارد آموزشی داریم که منجر به شغل میشود و با برگزاری کلاس های رایگان همراه با وسایل رایگان برای کارآموزان بهترین زمینه را برای حضور نیروهای توانمند و علاقمند به کار ایجاد کرده ایم.

 

ایشان وجود آموزشگاههای آزاد در کنار کلاس های فنی حرفه ای را از دیگر عملکرد های مناسب سازمان دانست و اظها داشت: با ایجاد این آموزشگاه ها مردم میتوانند هم از تنوع رشته ها بهرمند شوند هم آموزش را با کیفیت بیشتری فراگیرند همچنین وجود این آموزشگاه ها زمینه شغلی مناسبی برای تحصیل کرده های رشته ای مختلف است که به عنوان مربی در آموزشگاه مشغول کار شوند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: سازمان فنی حرفه ای علاوه بر مراکز و آموزشگاه ها با برگزرای کلاس های آموزشی در پادگان ها و زندان های در حال فعالیت است و آموزش های مناسبی برای آنها در نظر گرفته شده؛ همچنین طرح آموزش در روستاها از بهترین مواردی است که بسیار مورد تاکید سازمان قرار گرفته و انشا الله به زودی با تحولی بزرگ در امر اشتغال مواجه هستیم.

 

دیدگاه شما