آخرین اخبار

8. مرداد 1396 - 17:12   |   کد مطلب: 44573
آفتاب کنگاور:همزمان با آخرین روز از هفته وقف، آئین تجلیل از فعالان حوزه وقف در شهرستان های کنگاور،صحنه و هرسین موسوم به« یاوران وقف» در محل شبستان امامزاده ابراهیم(ع) کنگاور برگزار شد.

به گزارش آفتاب کنگاور؛ شبستان امامزاده ابراهیم(ع) شهرستان کنگاور، ظهر سه شنبه میزبان فعالان عرصه وقف،خادمان اماکن مذهبی، فعالان رسانه ای و برخی از مسئولین شهرستان کنگاور بود تا یکبار دیگر واقفان نیک اندیش در خلال همایش وقف و رسانه، مورد تجلیل قرار گیرند.

 

حجت الاسلام محمد رسول واحدی در این مراسم با بیان اینکه سنت حسنه وقف میل جاودانگی انسان را تکمیل می‌کند و حس نوع‌دوستی و به فکر نیازهای دیگران بودن را تقویت می‌کند، گفت: در این سنت هر کس با هر توانی و با هر سنی می‌تواند وقف انجام دهد و در زمره واقفانی که به گفته مقام معظم رهبری (ع) برای از بین رفتن جهل و فقر تلاش کردند، قرار گیرد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین با استناد به آیات و روایات مذهبی تنها راه نجات از فتنه ها و گمراهی ها را روی آوردن به قرآن ذکر کرد و گفت: افرادی که به هرنحوی در راه گسترش معارف قرآن تلاش می کنند، فعالیت ارزشمندی انجام می دهند که برای دنیا و آخرتشان مفید است.

 

حجت الاسلام واحدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دستورات دینی و نیز فلسفه بعثت پیامبران در تربیت انسان ها خلاصه می شود، افزود: سنت حسنه وقف نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.

 

وی افزود : احیای سنت حسنه وقف و تغییر و تحول در نگاه جامعه به وقف بدون تلاش و همکاری گرفتن از جامعه رسانه ای امکانپذیر نیست.

 

وی ضمن  قدردانی از همه همراهان اداره اوقاف و امور خیریه کنگاور،صحنه و هرسین گفت: همایش یاوران وقف به دنبال پاسداشت زحمات و تلاش‌هایی بوده که در طول سال‌های گذشته در راستای ترویج فرهنگ وقف در این سه شهرستان انجام شده است.

 

در پایان مراسم  تعدادی واقفان فعال شهرستان های کنگاور،صحنه و هرسین همچنین فعالان عرصه رسانه به دلیل پوشش مناسب اخبار و رویدادهای شهرستان  با اهدای لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد.

 

 

دیدگاه شما