آخرین اخبار

8. دى 1394 - 15:19   |   کد مطلب: 44709
آفتاب کنگاور:یک مقام امنیتی عراق گفت: در پی عملیات هلی‌برن نیروهای ویژه آمریکا در جنوب غرب کرکوک، هواپیماهای ناشناس با چتر محموله‌های نظامی و دیگر کمک‌ها را برای داعش فرو می‌ریزند.

به گزارش آفتاب کنگاور؛به نقل از خبرگزاری فارس ،یک مقام امنیتی عراق در بغداد اظهار داشت: در پی عملیات هلی برن نیروهای ویژه آمریکایی در منطقه ریاض در جنوب غرب کرکوک، هواپیماهایی ناشناس محموله‌هایی از سلاح، تجهیزات و دیگر کمک‌ها را با چتر برای داعش در  این منطقه در شمال عراق فرو ریختند.

وی افزود: این حادثه تکرار حوادث متعددی از این دست است که در مناطق تحت سیطره داعش در عراق مشاهده می شود.

منبع مذکور هویت هواپیماهایی را که این محموله را انداختند مشخص نکرد اما پیش‌بینی کرد که آمریکایی یا ترکیه‌ای باشد.

نیروهای ویژه آمریکایی جمعه گذشته عملیات هلی برن در منطقه الریاض در جنوب غرب کرکوک انجام دادند که به گفته رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق هدف این عملیات که بدون اطلاع دولت عراق و نیروهای حاضر در این منطقه صورت گرفته، مشخص نشده است.

به گفته این نماینده عراقی عملیات نیروهای ویژه آمریکایی در ریاض برای کمک به فرار سرکرده‌های گروه‌های تروریستی از این مناطقی است که تحت فشار نیروهای امنیتی قرار گرفته و از همه جهات در محاصره است.

این در حالی است که رسانه‌های عراقی اعلام کردند «ابو عمر چچنی» ، سرکرده نظامی گروه تروریستی داعش جزء افرادی است که در عملیات هلی برن نیروهای آمریکایی در جنوب کرکوک بازداشت شد اما این خبر را منابع رسمی عراق تایید نکردند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما