آخرین اخبار

28. دى 1394 - 13:26   |   کد مطلب: 44834
آفتاب کنگاور:وزیر خارجه عربستان در گفت‌وگو با بی بی سی ضمن تکرار ادعاهای پیشین ریاض درباره ایران گفت کشورش درباره آنچه وی «رفتارهای ایران» خواند ملاحظاتی دارد.

به گزارش آفتاب کنگاور؛به نقل از خبرگزاری فارس، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان مدعی شد که کشورش درباره آنچه وی «رفتار‌های ایران» خواند ملاحظاتی دارد.

الجبیر یکشنبه (دیروز) در گفت‌وگو با «بی بی سی»، گفته ایران باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد یک نظام انقلابی باشد یا اینکه یک دولت نرمال که زیر سایه قوانین بین المللی فعالیت می‌کند.

وی ادعا کرده که عربستان نمی‌داند ایران می‌خواهد چه روشی را در آینده در پیش بگیرد اما چیزی که برای ریاض روشن شده این است که تهران طی 35 سال دست به کشتار، تروریسم و طائفه گری زده و تلاش می‌کند در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت کرده به آنها آسیب بزند.

وزیر خارجه عربستان از سوی دیگر و در ارتباط با پرونده سوریه گفت که این گروه آماده گفت‌وگو است و طی رایزنی‌های معارضان در ریاض آنها به زمنیه مشترکی برای ساخت آینده سوریه دست پیدا کرده‌اند.

وی پیشتر گفته‌ بود که قطع روابط عربستان با ایران و تنش‌ها ایجاد شده میان دو کشور در روند حل بحران‌های سوریه و یمن تأثیری نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/ب

دیدگاه شما