آخرین اخبار

30. بهمن 1394 - 11:54   |   کد مطلب: 45071
آفتاب کنگاور:وزیر خارجه ترکیه که کشورش هم با مواضع سیاسی و هم گلوله‌باران نظامی مناطق کردنشین شمال سوریه، کُردها را هدف گرفته‌ است، می‌گوید اعتماد به کُردها سودی ندارد.

به گزارش آفتاب کنگاور؛

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه امروز جمعه مدعی شد که برای مبارزه با گروه تروریستی داعش، کردهای سوریه قابل اعتماد نیستند.

چاووش اوغلو با نام بردن از «یگان‌های حمایت مردمی کُرد»، ادعا کرد که ترکیه با قدرت در مبارزه با داعش مشارکت دارد و کمک گرفتن از کمیته‌های حمایت مردمی کردها برای مبارزه با داعش، نشانه ضعف است.

این سخنان وزیر خارجه ترکیه، انتقاد صریح از آمریکاست که در شمال شرق سوریه در حال همکاری با کردهاست. این مسئله یکی از مسائل اختلافی میان واشنگتن و آنکاراست.

وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه «سخنان مقامات واشنگتن درباره یگان‌های حمایت مردمی کردها متناقض است و آمریکا باید درباره آن توضیح دهد»، گفت: جان کری (وزیر خارجه آمریکا) نیز با اینکه کردها قابل اعتماد نیستند، با ما موافق است.

چاووش اوغلو در ادامه روسیه را نیز مجدد هدف انتقاد و اتهام قرار داد و طبق گزارش شبکه العربیه، مدعی شد که روسیه در سوریه جنایت جنگی مرتکب شده و بیمارستان‌ها و مدارس را بمباران می‌کند.

پیشتر، طبق گزارش خبرگزاری رویترز، ترکیه روز پنجشنبه (دیروز) بیش از 2000 تروریست را که «معارض میانه‌رو سوریه» نامیده می‌شوند، از خاک خود به خاک سوریه وارد کرده است تا مقابل پیشروی ارتش سوریه و نیروهای کرد را بگیرد.

انتهای پیام/ص

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما