آخرین اخبار

12. تير 1395 - 11:26   |   کد مطلب: 45406
نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کنگاور گفت:این حرکت های دسته جمعی(راهپیمایی) که برای اهداف مقدس انجام میشود،نوعی عبادت دسته جمعی، امربه معروف و نهی از منکر و افزایش روحیه ی مقاومت و از بین بردن تهدیدات دشمنان است.

حجت الاسلام احمد امامی نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت کنگاور در گفتگو با خبرنگار آفتاب کنگاور،به مناسبت روز جهانی قدس و راهپیمایی در این روز اظهار داشت: در خصوص با راهپیمایی و شرکت در آن میتوان به دو آیه در قرآن اشاره کرد که یکی در سوره فتح آیه 29 خداوند می فرماید: مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاء بَیْنَهُمْ تَرَاهُمْ رُکَّعًا سُجَّدًا محمد پیامبر خدا ، و کسانی که با او هستند بر کافران سختگیرند و با یکدیگر مهربان، آنان را بینی که رکوع می کنند ، به سجده می آیند و جویای فضل و خشنودی خدا هستند،نکته ای که در این آیه وجود دارد این است که یاران پیامبر قبل از اینکه اهل نماز باشند،اهل برخورد با دشمن هستند.

 

وی تصریح کرد: اگر ما مسلمانان خود را مطیع پیامبر می دانیم باید همراه با نماز،رکوع و سجده در برابر دشمن خود بایستیم،و اهل مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر ارتجاع باشیم.

 

حجت الاسلام امامی در رابطه با حرکت دسته جمعی بر ضد دشمن که همان راهپیمایی است به آیه دیگری از قرآن اشاره کرد و گفت: خداوند در سوره توبه آیه 120 می فرماید:وَ لایَطَؤُنَ مَوْطِئاً یَغیظُ الْکُفّارَ وَ لایَنالُونَ مِنْ عَدُوّ نَیْلاً إِلاّ کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ،" هیچ گامى که موجب خشم کافران مى شود برنمى دارند، و ضربه اى از دشمن نمى خورند، مگر این که به خاطر آن، عمل صالحى براى آنها نوشته مى شود"،بله عملی که دشمن را عصبانی کند عمل صالح است و نمونه آن همین راهپیمایی هاست.

 

وی تصریح کرد: وقتی این حرکت های دسته جمعی(راهپیمایی) برای اهداف مقدسی همچون آزادی فلسطین و قدس انجام میشود و زمانی که از طریق رسانه ها به دشمنان منعکس می شود،نوعی عبادت دسته جمعی، امربه معروف و نهی از منکر و افزایش روحیه ی مقاومت و از بین بردن تهدیدات دشمنان است.

 

نمایندگی ولی فقیه  در پایان به خاطره ای از جاوید الاثر حاج احمد متوسلیان اشاره کرد و گفت: پس از آزادسازی خرمشهر خبرنگاری از ایشان سوال کرد که بزرگترین آرزوی شما چیست و ایشان در جواب گفتند:آزاد سازی عتبات عالیات،مکه و مدینه و قدس از دست ظالمین و کفار.

 

وی ادامه داد: خوب این سه مکان نماد سه چهره هستند،در آن زمان عتبات عالیات در چنگ ظالمان بود،مکه و مدینه در دست منافقین و قدس هم در دست کفار،خوب عتبات عالیات از دست صدام آزاد شد و امیدواریم که مکه و مدینه و قدس نیز از دست این ظالمان و کافران به زودی آزاد شود.

دیدگاه شما