آخرین اخبار

17. شهريور 1396 - 21:48   |   کد مطلب: 46396
امام جمعه کنگاور گفت:مروز وظیفه داریم جریان غدیر را با عظمت بیشتری به مردم معرفی کنیم،و اجازه ندهیم جامعه دچار غفلت و بی دینی شود.
امام جمعه کنگاور, لروند, عید غدیر, امر به معروف, میانمار, دولتمردان, آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛حجت الاسلام لروند در اولن حضور خود در نماز جمعه شهرستان کنگاور ضمن تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر اظهارداشت:امروز وظیفه داریم جریان غدیر را با عظمت بیشتری به مردم معرفی کنیم،و اجازه ندهیم جامعه دچار غفلت و بی دینی شود.

وی تصریح کرد: جریان غدیری بر اساس احادیث متواتر توسط بزرگان شیعه و سنی نقل شده و هیچ جای انکاری ندارد،لذا حجت بر همه مسلمانان تمام شده است و امروز ما در سنگر ولاید وظیفه پاسداری از ولایت و امامت را داریم.

امام جمعه کنگاور با بیان اینکه مردم گذشته پر مشقت خود را فراموش کرده اند گفت:جامعه امروز با بیماری قدر نشناسی و ناشکری مواجه است.

وی منشا مشکلات و عقب ماندگی های جامعه ناشی از فراموشی و دوری مردم از قرآن و اهل بیت دانست و گفت:به راه انداختن سناریوی دین گریزی حربه ای است که از طرف دشمنان این نظام مقدس وپایدار به راه افتاده لذا جوانان هوشیار باشند که این حیله دشمن است.

حجت الاسلام لروند تصریح کرد: دین اسلام دین زیبایی هاست و ایران باستان خود حکومت اسلامی و ولایی را به نظام شاهنشاهی ترجیح دادند.

 

وی ضمن تقدیر از عوامل فرهنگی سپاه شهرستان کنگاور به منظور بازسازی واقعه غدیر ،عنوان کرد: ویژه برنامه بازسازی غدیر حرکتی ارزنده و قابل ستایش است که به همت عوامل سپاه انجام می شود و جای قدردانی دارد،همچنین عده ای از کار فرهنگی شانه خالی میکنند که به زودی متذکر خواهیم شد.

لروند با انتقاد از بی مسئولیتی مردم نسبت به ناهنجاری های فرهنگی و سیاسی در جامعه گفت:اگر مردم نسبت به اعتقادات و رفتارهای ناهنجار بی توجه شوند، جامعه به سمتی می رود که امر به منکر جای امربه معروف را میگیرد.

امام جمعه کنگاور در بخش دیگری از سخنام خود ضمن گرامیداشت یا د وخاطره شهدای حادثه عظیم۱۷شهریور،تصریح کرد: این روز یادآور خون جوانانی است که به دست رژیم منحوس پهلوی در جمعه ای خونین به زمین ریخته شد.

وی همچنین با اشاره به حوادث سایر نقاط جهان از جمله مساله جنایت های صورت گرفته در کشور میانمار تصریح کرد:جنایاتی که دولت و ملت بودایی میانمار در حق مردم مظلوم مسلمان به راه انداخته است دل هر انسان آزاده ای را به درد میآورد، لذا از دولتمردان کشور و رئیس قوه قضاییه تقاضا داریم این مساله را در مجامع جهانی بیان کنند و شکایت جمهوری اسلامی ایران را در دادگاه های بین المللی اعلام کنند.

 

 

امام جمعه کنگاور, لروند, عید غدیر, امر به معروف, میانمار, دولتمردان, آفتاب کنگاور

دیدگاه شما