آخرین اخبار

19. شهريور 1396 - 22:05   |   کد مطلب: 46404
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کنگاور گفت:علم نماد غیر اسلامی است که مسیحیان وارد مراسمات کردند و باید از عزاداری ها حذف شود.
ستاد امر به معروف , نهی از منکر, شهرستان کنگاور, لروند, رئیس ستاد ,آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛ حجت الاسلام لروند رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان کنگاور در جلسه امروز ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک مسئولیت است و اگر ما در برابر این امر خود را مسئول بدانیم حتما بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد،چرا که همه واجبات در برابر این امر همچون قطره ای در برابر دریاست.

وی با اشاره به نزدیک شدن ایام محرم و عزاداری اظهار داشت: متاسفانه در عزاداری ها شاهد خرافات و رفتارهای نامطلوب هستیم که مهم ترین آن را میتوان علم های بزرگ که به نوعی نماد صلیب هستند نام برد.

لروند ادامه داد: این نماد ها در دین اسلام و مذهب شیعه هیچ جایگاهی ندارد و دسته جات نباید اجازه علم گردانی در مراسمات و خیابان ها را بدهند چرا که این علم گردانی یک منکر است و باید در مراسمات حذف شود.

امام جمعه کنگاور تصریح کرد: به کار بردن الفاظ و جملات ناپسند و کفر گویی در عزاداری ها به شدت نهی است و باید اصلاح شود تا از جنبه اصلی عزاداری دور نشویم.

وی تفاهم و همدلی هیات مذهبی را نشانه عشق به امام حسین (ع) دانست و گفت: متاسفانه در ایام محرم شاهد تقابل دسته جات هستیم که امیدواریم در همین ابتدای کار این لجبازی ها با امر به معروف رفع شود.

حجت الاسلام لروند اظهار داشت: در کنار امر به معروف باید به فکر معیشت و اقتصاد مردم نیز بود؛مگر می شود کسی که توان پرداخت هزینه آب و برق خود را ندارد به معروف هدایت کرد؟ لذا باید همه زمینه های فراهم شود تا شاهد جامعه ای اسلامی، متعالی و فرهنگی باشیم.

ستاد امر به معروف , نهی از منکر, شهرستان کنگاور, لروند, رئیس ستاد ,آفتاب کنگاور

دیدگاه شما