آخرین اخبار

20. شهريور 1396 - 9:47   |   کد مطلب: 46406
گزارش مرصاد از پشت پرده تخریب هنرمندان در ماهواره؛
جنگ گلادیاتوری با سلبریتی های ایرانی
آفتاب کنگاور:کاهش شدید مخاطب شبکه های ماهواره ای فارسی زبان خارجی، آن ها را سمت تخریب هنرمندان ایرانی برده است.

به گزارش آفتاب کنگاور؛به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، شبکه نسیم یکی از شبکه های نسبتا موفق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که توانسته به واسطه چندین برنامه خود مخاطبان زیادی را جذب کند.

این شبکه با برنامه های موفقی چون خندوانه، دورهمی، وقتشه و ... بار دیگر بخش کثیری از مخاطبان تلویزیون را با این رسانه آشتی داد و  از مخاطب سازی برای برنامه های بی کیفیت ماهواره ای جلوگیری کرد.

اما شبکه نسیم به تنهایی عامل این موفقیت نبود. مجریان این چند برنامه نیز توانسته اند به واسطه شهرت خود و البته توانمندی هایی که دارند، مخاطبان را جذب کنند. رامبد جوان، مهران مدیری، کامران تفتی و ... سلبریتی هایی هستند که در برنامه های خندوانه، دورهمی و وقتشه مجری گری کردند.

رامبد جوان در یک برنامه گفتگو محور به همراه مسابقه های طنز، مهران مدیری در برنامه گفتگو محور دیگری با رنگ و بوی متفاوت و کامران تفتی در یک برنامه با موضوع ازدواج درخشیدند.

حضور درخشان این سلبریتی های در این برنامه ها موجب شده است که میزان بیننده تلویزیون های فارسی زبان خارجی به شدت افت کند و همین مسئله زنگ خطر را برای آن ها به صدا درآورده است.

تاکتیک تخریب آخرین راهکار

در شرایطی که عملا چند برنامه موفق در شبکه نسیم، برای شبکه های ماهواره ای بحران مخاطب به وجود آورده است، این شبکه ها به تاکتیک تخریب سلبریتی های ایرانی و برنامه های تلویزیونی روی آورده اند.

در برنامه ای که در یکی از شبکه های ماهواره پخش شده است، این شبکه با تخریب به دنبال کاهش مخاطب این برنامه هاست! هر چند که نحوه اجرای این تاکتیک به شدت مبتدیانه و مضحک است.

به گزارش مرصاد،در شرایطی که انتقادات متعددی به صدا و سیما برای برنامه سازی های بی کیفیت مطرح است، اما چندین برنامه درخشان در شبکه نسیم و البته در برخی دیگر از شبکه های تلویزیون، بخش زیادی از انتقادات را می پوشاند.

با این تفاصیل بیش از هر چیز لازم است که چنین برنامه هایی تقویت شوند تا مرگ تدریجی شبکه های ماهواره ای سرعت بیشتری بگیرد.

دیدگاه شما