آخرین اخبار

4. مهر 1396 - 1:26   |   کد مطلب: 46443
آفتاب کنگاور:امام جمعه کنگاور با اشاره به جایگاه بالای عزاداری امام حسین(ع) ،ایجاد وحدت و یکپارچگی را از جمله اهداف بزرگ برپایی خیمه های عزاداری دانست و گفت:افزایش تعداد هیات ها موجب تفرقه می شود
امام جمعه کنگاور, مسجد جامع گودین,  آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛حجت الاسلام لروند امام جمعه شهرستان کنگاور با حضور در مسجد جامعه شهر گودین در میان عزاداران این شهر سخنرانی کرد.

وی با اشاره به جایگاه بالای عزاداری امام حسین(ع) ،ایجاد وحدت و یکپارچگی را از جمله اهداف بزرگ برپایی خیمه های عزاداری دانست و گفت: یکدلی و حس دوستی میان مومنین و مردم هدف والایی است که در عزاداری های به وجود می آید.

امام جمعه کنگاور گفت: برپایی هیئت های پی در پی و ایجاد رقابت میان هیات موجب ضربه به دین و عزاداری سید الشهدا ع و ایجاد تفرقه میان مومنین می شود.

وی افزود: متاسفانه در شهر ها و روستاهایی که هیات ها زیاد شده رقابت ها بر سر اندازه تبل،شیپور، علم و بلند گو افتاده و از اصل موضوع که همان عزاداری است فاصله گرفته اند.

امام جمعه کنگاور در بخش دیگری از سخنان به تحریفات عزاداری اشاره داشت و گفت: امروزه برخی از نوحه خوان ها برای ایجاد ریتم خاص از آهنگ های غربی و غیر مجاز برای ایجاد نرمش در نوحه استفاده می کنند که کاری اشتباه و بسیار بدی است.

وی توجه به اصل عزاداری و حقایق کربلا را اصلی مهم دانست و گفت:تا زمانی که منبر و محراب در راس امور باشد هدف قیام امام حسین دچار تحریف نخواهد شد.

امام جمعه کنگاور, مسجد جامع گودین,  آفتاب کنگاور
امام جمعه کنگاور, مسجد جامع گودین,  آفتاب کنگاور
امام جمعه کنگاور, مسجد جامع گودین,  آفتاب کنگاور

دیدگاه شما