آخرین اخبار

3. آبان 1396 - 20:15   |   کد مطلب: 46499
آفتاب کنگاور:: با حضور جانشین فرماندهی کل سپاه؛ یادواره بزرگ شهید پیشتاز "شهید سید محمد سعید جعفری" در کرمانشاه در حال برگزاری است.

به گزارش آفتاب کنگاور؛به نقل از اطلاع رسانی مرصاد ، با حضور جانشین فرماندهی کل سپاه؛ یادواره بزرگ شهید پیشتاز "شهید سید محمد سعید جعفری" در کرمانشاه در حال برگزاری است.

به گزارش مرصاد، یادواره شهید شاخص کشوری شهید سید محمد سعید جعفری و ۴۴۰۰ شهید شهرستان کرمانشاه و شهدای مدافع حرم در حسینه ثارالله (ع) شهر کرمانشاه در حال برگزاری است.

سردار سلامی

در این مراسم سردار سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران، فرماندهان ارشد نظامی کرمانشاه و غرب کشور، مسئولین کشوری، علمای شیعه و سنی، بزرگان ایلات و عشایر کُرد، خانواده شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم حصور دارند.

شهید جعفری یک رزمنده بصیر و لنگر اطمینان برای انقلاب بود
سردار بهمن ریحانی امروز چهارشنبه در یادواره شهید شاخص کشوری «محمد سعید جعفری» که در محل حسینیه ثارالله سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه برگزار شد، گفت: خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و همه پیشکسوتان جهاد و شهادت هم جهت با آرمانهای شهدا و مخصوصا شهید بزرگوار سید محند سعید جعفری، چشم‌های بصیر و لنگرهای اطمینان این نظام هستند.

وی افزود: کرمانشاه این افتخار را برای خود ثبت کرده است که بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید و ۱۴ شهید مدافع حرم را تقدیم کند و اینکه اولین شهید شاخص کشور بعد از انقلاب با نام فرمانده دلاور، شجاع و بصیر شهید «محمد سعید جعفری» به نام این استان رقم بخورد.

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: حضرت آقا در کرمانشاه در وصف این شهید، فرمودند این شهید پیشرو و پیشتاز که با درک به موقع از زمان و عمل به موقع زمانی که در پادگان سنندج، مشکلات زیادی به وجود آمد، ایشان و همکاران و دوستانشان برای کمک رفتند و پادگان سنندج را نجات دادند.

وی ادامه داد: آقا گفتند، این شهید پیشرو، فرمانده پیشتاز و به موقع عمل کننده، با اینکه در درجات بالای حوزوی هم بود، اما فرمانده نظامی، با تدبیر، عارف و بصیر بود.

ب

سردار ریحانی در ادامه با تمجید از این شهید بزرگوار، ادامه داد: بعد از حضور تروریست ها در منطقه و اقدامات تروریستی در منطقه این نیروهای بسیجی و پاسدار کرمانشاه و استان بودند که در اولین روزها داوطلبانه و از روی عشق برای دفاع از حرم آل‌الله حرکت کردند.

وی تصریح کرد: این ۱۴ ستاره درخشان و ۱۴ عزیزی که در یگان‌های خود و محل کار خود، انسان‌هایی بسیار اثرگذار، مدیر، عارف، متعهد و معتقد به نظام و ولایت بودند ، با درک درست حرکت و به موقع عمل کردند و براساس سخنان مقام عظمای ولایت که اگر نمی بودند مثل این شهدا، ما باید در کرمانشاه و همدان با دشمنان خود می جنگیدیم.

این مقام مسئول افزود: به حمد خدا امروز استان کرمانشاه سرشار از چنین مدافعانی است. امروز ما برای دفاع از حرم آل الله مشکلات زیادی با این موضوع داریم که بسیاری از جوانان این استان، عاشقانه و گریان برای دفاع از حرم و حضور در این بستر مقاومت تلاش می کنند.

وی ادامه داد: شاید حدود ۱۴ روز بیشتر نیست که این گردان سرافراز کرمانشاه، گردان فاتحین که از همین جوانان بسیجی در مشاغل مختلف از دانشجو تا پزشک و روحانیت مبارز تشکیل شده به حمد خدا به سلامت و با سربلندی و عزت و اعزامی اثرگذار از این ماموریت برگشتند.

سردار ریحانی تاکید کرد: تا زمانی که براساس این اعتقادات، این اصول و این تفکر هستیم، به حمد خدا آهنگ حرکت های ما در همه زمینه‌ها بسیار پرشتاب و امیدوارکننده برای همه دوستان و عصبانی کننده و ترس برای دشمنان ما خواهد بود.

1

سردار ریحانی در ادامه با تمجید از این شهید بزرگوار، ادامه داد: بعد از حضور تروریست ها در منطقه و اقدامات تروریستی در منطقه این نیروهای بسیجی و پاسدار کرمانشاه و استان بودند که در اولین روزها داوطلبانه و از روی عشق برای دفاع از حرم آل‌الله حرکت کردند.

وی تصریح کرد: این ۱۴ ستاره درخشان و ۱۴ عزیزی که در یگان‌های خود و محل کار خود، انسان‌هایی بسیار اثرگذار، مدیر، عارف، متعهد و معتقد به نظام و ولایت بودند که با درک درست حرکت کردند و به موقع عمل کردند و براساس سخنان مقام عظمای ولایت که اگر نمی بودند مثل این شهدا، ما باید در کرمانشاه و همدان با دشمنان خود می جنگیدیم.

این مقام مسئول افزود: به حمد خدا امروز استان کرمانشاه سرشار از چنین مدافعانی است. امروز ما برای دفاع از حرم آل الله مشکلات زیادی با این موضوع داریم که بسیاری از جوانان این استان، عاشقانه و گریان برای دفاع از حرم و حضور در این بستر مقاومت تلاش می کنند.

وی ادامه داد: شاید حدود ۱۴ روز بیشتر نیست که این گردان سرافراز کرمانشاه، گردان فاتحین که از همین جوانان بسیجی در مشاغل مختلف از دانشجو تا پزشک و روحانیت مبارز در این گردان به حمد خدا به سلامت و با سربلندی و عزت و اعزامی اثرگذار از این ماموریت برگشتند.

سردار ریحانی تاکید کرد: تا زمانی که براساس این اعتقادات، این اصول و این تفکر هستیم، به حمد خدا آهنگ حرکت های ما در همه زمینه‌ها بسیار پرشتاب و امیدوارکننده برای همه دوستان و عصبانی کننده و ترس برای دشمنان ما خواهد بود.

نتیجه خون شهدای ایران آزادی ملتها از بردگی نوین غرب است
سردار سلامی در یادواره بزرگ شهید شاخص کشور، شهید محمد سعید جعفری که در حسینه ثارالله شهر کرمانشاه و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد اظهار داشت: کرمانشاه و مردم کرمانشاه درست مانند کوه های سربه فلک کشیده این دیار مقاوم و استوار هستند و شهدای سرفراز کرمانشاه این دیار را آسمانی کردند. این برای من افتخار و شرافتی است که امروز در جمع شما هستم.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران ادامه داد: امروز برای عرص ارادت به شهیدی اینجا گرد آمده ایم که به تعبیر رهبر انقلاب شهید پیشتاز، پیشرو، آگاه و خط شکن است و اکنون به عنوان شهید شاخص کشور نام و آوازه اورا اهل آسمان بهتر از اهل زمین می شناسند. اینجا یادواره شهدایی است که هجرت را مقدمه جهاد و دفاع از سرزمین ایران قرار دادند و وفاداری خود به اهل بیت را در سرزمینهای دور دست با خون خود امضا کردند.

وی با اشاره به اینکه هیچ کشوری نمی تواند بدون مجاهدت قهرمانان خود مستق و آزاد باشد، گفت: آثار شهادت شهدای این مرز و بوم اما جهانی است. اثر شهادت شهدای مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی نجات جهان و امت های اسلامی از بردگی نوین غرب و ممانعت از سلطه مستکبران عالم بر داشته های مادی و معنوی ملتهاست.

سردار سلامی با اشاره به اینکه بیش از چهار دهه است که انقلاب اسلامی ایران تحت تهاجم جهان استکبار قرار دارد گفت: این یک مسئله بدیهی و روشن است تمام جنگهای منطقه با هدف نزدیک شدن به جمهوری اسلامی ایران و برای غلبه بر قدرت انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

وی گفت: قدرت انقلاب پیش رفت و از ارتفاعات مشرف بر این سرزمین به تدریج فاصله گرفت و هزاران کیلومتر دشمنان اسلام در بلاد دور دست تهدید شدند.

سردار سلامی افزود: جوانان سرزمین های اسلامی از جمله جوانان این سرزمین و این شهیدان والا مقام در مقابل سیاست‌های دشمن در شرق مدیترانه ایستادند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: قدرت انقلاب نفوذ کرد در سرزمین های اسلامی قدرت هایی در پرتو این انقلاب ساخته شد. قدرت های که هرکدامشان بخشی از سیاست آمریکارا فرو پاشاندند.

وی تصریح کرد: یک حزب الله نیرومند توانست شکست های تاریخی و شگفت انگیز در چند جنگ از جمله جنگ ۳۳ روزه رقم بزند و رژیم صهیونیستی به عنوان سرگل اصلی سیاست های آمریکا در جهان تحقیر شد.

سردار سلامی افزود: فلسطینی ها مسلط شدند و انقلاب سنگانشان به انقلاب موشک تبدیل شد. باز هم صهوینست ها شکست خوردند و آرزوهای آمریکا همانند برفی که در پرتو این خورشید درخشان قرار بگیرد به تدریج ذوب شد وکم کم کوچک شدند.

وی ادامه داد: در سوریه یک قدرت جدیدی شکل گرفت که توانست تمام آرزوهای آمریکا اسرائیل و متحدان منطقه ای او را به گورستان بفرستد.

.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه آنها در عراق هم شکست خوردند، گفت: شاید امروز خبر لغو همه پرسی را در کردستان عراق شنیده باشید، این هم میخ دیگری بر تابوت آمریکا و رژیم صهیونیستی بود. حقیقتا قدرتهایی نظیر آمریکا و رژیم صهیونیستی در جستجوی تجزیه کشورهای اسلامی و تبدیل آنها به اجزایی کوچک بود که برای ادامه حیات متکی به آنها شوند و این یک سیاست بسار خطر ناک است. که ما در برابر اینچنین سیاسیتی ایستاده ایم و در هر سرزمینی که آنها نشانه گزاری کرده اند موفق شدیم.

وی تاکید و یادآوری کرد: جهان اسلام با یک اتحاد جدید به دولت ها و ملت هایی که همسو با ایران اسلامی عمل می کنند توانسته اند آمریکا را به حاشیه سیاست های منطقه برانند.

سردار سلامی گفت: می دانید آمریکایی ها نقشی جرئی و نه تعیین کننده در معادلات این منطقه دارد. نقششان بسیار حاشیه ای و جزئی است و در یمن بحرین پاکستان افغانستان و هرنقطه ای ناتوان از تعقیب هدفهایشان هستند. بنابر این آمریکای امروز دیگر سیمای یک قدرت جهانی چون گذشته را ندارد.

وی گفت: می بینید اولین نشانه قدرت و توانایی اعمال اراده سیاسی است که شما امروز در آمریکا این توان را نمی بینید. حتی در برابر کشورهایی کوچکی در شرق ناتوان مانده است و اگر به بحران درخاور دور در اطراف کره شمالی نگاه کنید این عجر ناتوانی را می بینید.

این مسئول با بیان اینکه داشتن توان نظامی برای مقتدر بودن کافی نیست، تاکید کرد: توانایی برای اعما این قدرت و تولید منفعت سیاسی مهم بوده و این خاصیت از آمریکایی ها گرفته شده است، به شکلی که هرچه بشتر هزینه می کنند و کمتر نتیجه می گیرند.

وی ادامه داد: این آثار زوال شتاب دار یک قدرت همانند آمریکاست و همین سخنان اخیر رئیس جمهور را آمریکا نگاه کنید اعتراف به شکست را در تمام سخنان او میبنید.

سردار سلامی گفت: شاید ظاهر و حالت رئیس جمهور آمریکا تهاجمی به نظر آید اما محتوای کلام او منفعلانه و عاجزانه و نشاندهنده یک شکست آشکار است و در پی شکست های زنجیروار آمریکا است و آنان در یک نقطه متراکم شده اند و امروز عاملی بر ناکارمدی نظام سیاسی آمریکا برای تعقیب اهداف منطقه ای و جهانیشان ایجاد شده است.

دیدگاه شما