آخرین اخبار

7. آبان 1396 - 23:47   |   کد مطلب: 46505
آفتاب کنگاور:مانور پدافند غیرعامل با پیش فرض حمله هوایی روز یکشنبه با حضور اعضای این کمیته در دبیرستان نرستان شهید محمد منتظری شهرستان کنگاور اجرا شد.
مانور, پدافند غیر عامل ,کنگاور ,مدارس

به گزارش آفتاب کنگاور؛فرماندار کنگاور در این مراسم گفت: پدافند غیرعامل به عنوان نیاز اساسی در راستای حرکت به سمتی است که بتوانیم با ایجاد شرایط مناسب برای مقابله با بحران های احتمالی، جامعه سالم تر و آماده تر بسازیم.
علیرضا ایزدی همچنین وجود چالش در بحث کمبود آب به دلیل خشکسالی، منابع طبیعی و موضوعات دیگر در حوزه های مختلف را به عنوان مباحث مهمی عنوان کرد که مدیریت آنها بایستی در حوزه برنامه های پدافند غیرعامل مورد توجه قرار گیرد.
سرپرست جمعیت هلال احمر کنگاور در این مراسم گفت: این مانور با هدف آشنایی دانش آموزان با شرایط مواجهه با حملات هوایی دشمنان فرضی برگزار شد.
علی اکبر جمالی افزود: در این رزمایش میزان و سطح آمادگی دانش آموزان در زمان حمله احتمالی دشمن و چگونگی اجرایی کردن پدافند غیرعامل در مدرسه مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفت.
در این مانور یگان های امدادی از جمله نیروهای هلال احمر، آتش نشانی، نیروهای نظامی و انتظامی، دانش آموزان و جمعی از مسوولان شهرستان حضور داشتند.
پدافند غیرعامل به مجموعه ای اقدامات دفاعی غیرمسلحانه گفته می شود که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدام های نظامی دشمن می شود.
 

مانور, پدافند غیر عامل ,کنگاور ,مدارس
مانور, پدافند غیر عامل ,کنگاور ,مدارس
مانور, پدافند غیر عامل ,کنگاور ,مدارس

دیدگاه شما