آخرین اخبار

پربیننده ها

20. آذر 1396 - 21:00   |   کد مطلب: 46576
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی:
حضور نمایشی وزرا، درد مردم زلزله زده کرمانشاه را مضاعف کرد
آفتاب کنگاور:نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور نمایشی برخی وزرا گفت: بی توجهی وزارتخانه ها به قانون مخصوصا وزارت کشور و حضور نمایشی وزرا در مناطق زلزله زده که بیشتر از چند ساعت به خود زحمت ندادند درد و رنج مردم را ادامه دار کرده است.

به گزارش آفتاب کنگاور؛عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مرصاد  اظهار داشت: مسئولان شهرستانهایی که زلزله در آنها رخ داد هیچ برنامه ای برای مدیریت بحران نداشتند و نمی توانیم بگوییم به وظایف خود عمل کردند.

 از سوی دیگر حضور نهادهایی که وظیفه ذاتی آنها امداد بود مانند هلال احمر، اورژانس و امداد و نجات و... و همچنین حضور نهادهایی که شاید وظیفه ذاتی آنها نبود اما با روحیه جهادی و انقلابی به میدان آمدند مانند سپاه پاسداران و ارتش از سختی های زلزله کاست.

بعد از زلزله ورزقان در سال ۹۱ مجلس دولت را مکلف به ساخت ۱۰۰ هزار کانکس کرد و در سال ۹۶ زلزله در کرمانشاه اتفاق افتاد اما تا امروز دولت حتی ۱ کانکس از تعهد خود را نساخته است.

انتقال مجروحین در زمان کوتاهی انجام شد و حضور روسای کشوری امداد و نجات و هلال احمر نمره قبولی به امداد و نجات داد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) سردار ریحانی و فرمانده تیپ ارتش مستقر در سرپل ذهاب امیر حیدری، مخصوصا تلاش ها در روستاها توسط سپاه و بسیج بسیار کمک کننده بود.

شخص استاندار کرمانشاه دوندگی های زیادی داشته و با سعه صدر و تلاش این روزها را مدیریت کرد اما حقیقتا بی توجهی وزارتخانه ها به قانون مخصوصا وزارت کشور و حضور نمایشی وزرا در مناطق زلزله زده که بیشتر از چند ساعت به خود زحمت ندادند درد و رنج مردم را ادامه دار کرده است.

دیدگاه شما