آخرین اخبار

15. دى 1396 - 16:43   |   کد مطلب: 46625
امام جمعه کنگاور:ما معتقدیم آنهایی که به خیابان آمدند همه اغتشاشگر نبودند،معترض بودند
امام جمعه کنگاور,  اغتشاشات,فتنه,  آمریکا,  آفتاب کنگاور

به گزارش آفتاب کنگاور؛حجت الاسلام لروند ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اصرار بر گناه را از نشانه های بدبختی هر شخص ،خانواده یا جامعه را دانست و گفت:شادی بر گناه ازانجام  خود گناه بدتر است.

امام جمعه کنگاور نقد منصفانه را دارای جایگاه دانست و گفت: انتقاد برای هرکسی آزاد است اما این انتقاد با اغتشاش تفاوت دارد و شخص باید جوابگو باشد.
حجت الاسلام لروند مقایسه قیام مردم در دوران انقلاب را با اغتشاشات این روزها زمین تا آسمان دانست و گفت: دوران انقلاب مردم برای حکومت اسلامی قیام کردند و با غسل شهادت به خیابان ها می آمدند چرا که در مکتب امام حسین(ع) پرورش یافته بودند.

وی افزود: امروز عده ای که به نام اعتراض فتنه اندازی کردند و خسارت هایی را به مملکت وارد کردند به دنبلا نظامی شاهنشاهی هستند که این خیال را به گور خواهند برد.

وی در بخش دیگری از سخنان به تاریخ کشف حجاب توسط رضا خان قلدر اشاره کرد و گفت: تعریف رضا خان از جامعه پیشرفته و متمدن فقط بی حجاب بود، تا جایی که در 17 دی ماه سال 1314 در جریان یک جشن دانشسرا دستور کشف حجاب را عملی کرد.

امام جمعه کنگاور ادامه داد: این قانون که یک توطئه انگلیسی بود؛ با تمدن و فرهنگ اسلامی مغایرت داشت و تنها موجب عقب ماندگی و پسرفت جامعه شد،اما عده ای نادان امروز دنبال بازگشت نوه رضا خان هستند که یک خیال باطل بیش نیست.

وی در بخشی دیگر از سخنان به فتنه های اخیر کشور اشاره کرد و گفت:مردم ما دوران های مختلفی را طی کرده اند و با تمام مشکلات پای نظام و انقلاب خود ایستادند اما این تحرکات موجب شد تا رئیس جمهور عیاش آمریکا به مردم ایران اهانت کند و آنها را گرسنه خطاب کند.

امام جمعه کنگاور گفت:مردم دچار مشکلات اقتصادی و بیکاری هستند و در این میان بعضی اعتراض که به حق است چرا که عملکرد دولتی ها و وعده وعید هایی که دادند با وضعیت مردم مغایرت ندارد.

لروند گفت: یک کارگر بی نوا که روزانه با مزد کم کار می کند و در ماه بسیاری از روز ها بیکار است چطور ناراحت نباشد وقتی میبیند مسئولی پاداش 250 میلیونی دریافت میکند.
ما معتقدیم آنهایی که به خیابان آمدند همه اغتشاشگر نبودند،معترض بودند،خسته بودند،مورد تبعیض قرارگرفته اند اما متاسفانه ضد انقلاب و نفوذی ها با پشتیبانی استکبار وارد عمل شدند و این اعتراضات را به فتنه تبدیل کردند.

امام جمعه کنگاور گفت: آنهایی که به صورت سازماندهی شده وارد شهرها می شدند و مسلحانه مردم را مورد هدف قرار دادند و آبروی شهرهای مختلفی را بازیچه قرار دادند،معترض نبودن بلکه اغتشاشگر بودند و از کاخ سفید فرماندهی می شدند.

امام جمعه کنگاور هشداد داد : دشمن به دنبال رودر رو قرار دادن مردم ایران است اما  نمیخوایم برادر کشی رخ دهد و همه دیدیم که نیروهای نظامی و انتظامی چقدر در برابر مردم صبر نشان دادند و جز در مواری که پا در محیط های نظامی گذاشتند و قصد تصرف آنها را داشتند برخورد نکردند.

حجت الاسلام لروند ضمن تقدیر از عملکرد خوب نیروهای نظامی و امنیتی گفت: عملکرد نیروی انتظامی،سپاه،بسیج و سربازان گمنام امام زمان(عج) بسیار قابل تقدیر است چرا که از نزدیک با حضور در میان مردم صبورانه و با تحمل این فتنه ها را خاموش کردند.

وی نقش مردم را در این میان بسیار پر رنگ دانست و گفت: مردم آگاه و ولایتمدار در هر زمان پشتیبان نظام و ولایت هستند و همه شاهد بودیم که چگونه با تمام وجود به خیابان ها آمدند و جواب یاوه گویی های معاندین نظام و کسانی که کیلومتر ها دورتر از این آب و خاک نقشه ها در سر دارند را دادند.

امام جمعه کنگاور خط و نشان های داعش در خارج از مرزها برای ایران را شوخی دانست گفت: اینها به خاطر عقده شکستی که از سپاه اسلام خورده بودند اعلام کردند که اگر اغتشاشات ادامه یابد به ایران حمله می کنند اما باید به آنها بگوییم که اینجا  سوریه نیست بلکه اینجا مهد دلیران است و هر دستی که به سمت آن دراز شود را قلم خواهد کرد.

لروند با شاره به اینکه اول کسانی که به خود این اغتشاش گرها رحم نمیکرد همین داعش ها بودند،گفت: کشوری که داعش را به نابودی کشید هر اغتشاش گری را به خاک مذلت خواهد کشاند.

وی در بخش دیگری از سخنان گفت:با خبر شدم که اعضای شورا و شهردار کنگاور برای پیگیری مشکلات کنگاور به استانداری رفته اند و نتایج مثبتی به خصوص درزمینه  معوقات پاداش و عیدی کارگران به دست امده است؛ انشاالله با صبوری اجازه انجام درست کارها و رفع مشکلات را به شهردار جدید کنگاور بدهید.
امام جمعه کنگاور از رایزنی های صورت گرفته توسط نماینده محترم در رابطه با مشکلات سد آناهیتا و پروژه دوبانده کردن جاده کنگاور - تویسرکان تشکر کردو گفت:وعده هایی داده شده که این دو پروژه به زودی فعال و به کار خود ادامه خواهد داد.

دیدگاه شما