آخرین اخبار

21. فروردين 1396 - 1:55   |   کد مطلب: 46086
جشن میلاد نهمین امام شیعیان حضرت جواد الائمه (ع) همزمان با سالروز میاد این امام همام با حضور گسترده مردم در آستان مقدس امامزاده ابراهیم ع ،مساجد و تکایای شهرستان کنگاور برگزار شد.

به گزارش آفتاب کنگاور؛آئین جشن ویژه سالروز ولادت با سعادت امام جواد (ع) در آستان امامزاده  امامزاده ابراهیم ع و همچنین در مساجد سراسر شهرستان کنگاور با شکوه خاصی برگزار شد.
مردم با شرکت در جشن های مختلف در اکثر نقاط شهرستان ارادت خود را به خاندان مطهر پیغمبر اسلام(ص) نشان داده و برای ظهور صاحب الزمان (عج) و شفای بیماران دعا کردند.
این آئین بعد از نماز جماعت مغرب و عشاء و تلاوت قرآن کریم در مساجد آغاز شد و سخنرانان در باره شخصیت امام جواد (ع) سخنرانی کردند، مولودی خوانی و اجرای تواشح و نورافشانی از دیگر برنامه های این جشن بود.
اهدای هدیه به افراد دارای اسامی و القاب این امام عظیم الشان از دیگر برنامه های این جشن ها بود.

همچنین بسیاری از زوج های جوان در این لحظات سرشار از نور و عطر معنویت آغاز زندگی مشترک خود را جشن گرفته و راهی خانه بخت شدند.
امام جواد (ع) فرزند امام رضا (ع) در سال 195 هجری قمری دیده به جهان گشود ،دوران عمر امام نهم (ع) بسیار کوتاه بود، ایشان 17 سال رهبری امت اسلامی را برعهده داشتند و با وجود دوران کوتاه عمرشان و در زمانی که فرقه های مختلف اسلامی و غیر اسلامی گسترش زیادی یافته بود به نحو مطلوب جامعه شیعی را مدیریت کردند.
بارگاه ملکوتی این اختر تابناک امامت در شهر کاظمین است.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما