آخرین اخبار

15. آبان 1396 - 20:49   |   کد مطلب: 46515
نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج کنگاور:ماهیت اختلاف ما با آمریکا یک اختلاف راهبردی است چرا که امریکا و اسرائیل در به فکر یک حکومت جهانی امپریالیسمی است.

حجت الاسلام والمسلمین احمد امامی نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج کنگاورطی یادداشتی ویژه روز استکبارستیزی نوشت:
سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است و منظور از استکبار فقط یک مبارزه نظامی نیست بلکه مبارزه فرهنگی را نیز شامل می شود،لذا تلاش برای بیداری و روشن گری در ملت های مظلوم جهان امری است که در قرآن نیز بر آن تاکید شده است.

در رابطه با استکبار ستیزی اشاره میکنم به کلام بنیانگذارانقلاب حضرت امام خمینی(ره) که در کلامی می فرماید اگه ملتی میخواهد روی پای خود بایستد لازم است ابتدا بیدار شود(صحیفه نور،جلد14 ص 1) همچنین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این رابطه می فرماید: استکبارستیزی یک مساله پیچیده و خم دار نیست،استکبارستیزی یعنی یک ملتی زیر بار مداخله جویی و تحمیل قدرت استکبار نرود.

الزامات مواجه با شیطان بزرگ در دنیای کنونی یکی نیاز به شناخت دارد که یکی از آنها شناسایی برنامه ها و اهداف دشمن و دیگری بصیرت افزایی و آشنایی مردم با فتنه است.

 دولت جدید آمریکا با سه راهبرد وارد عمل شده است که یکی مساله بنیادی،دوم مساله برجام و سوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

اصول بنیادی به عنوان راهبرد جدید آمریکا بر این اساس است که از نفوذ ایران در منطقه جلوگیری کند چرا که آنها متوجه هستند در منطقه خاورمیانه هیچ توفیقی نداشته اند و ایران از شرایط بهتری برخوردار است لذا با ایجاد مساله ایران هراسی در کشور های همسایه سعی میکنند با ایجاد اختلاف های مذهبی و اعتقادی بر طبل جنگ بکوبد و محور مقاومت پ؛به دنبال آن ایران را تضعیف کند.

 نقض حقوق بشر از برنامه های مهم امریکا بر ضد ایران است و با این عنوان در حال تخریب نظام در برابر دیگر کشورهای دنیاست و این درحالی است که آمریکا بزرگترین کشور ناقض حقوق بشر در جهان است لذا تعداد زندانیان این کشور وجنگ افروزی در کشور های ضعیف این مساله راروشن میکند.

ماهیت اختلاف ما با آمریکا یک اختلاف راهبردی است چرا که امریکا و اسرائیل در به فکر یک حکومت جهانی امپریالیسمی است،اما هدف نظام جمهوری اسلامی زمینه سازی ایجاد یک حکومت جهانی ولایت فقیه تحت پرچم خضرت ولی عصر(عج) می باشد.

مساله دیگری که اختلاف ما با آمریکا را بیشتر میکند مذاکرات هسته ای است چرا که اگر امریکا امروز مساله هسته ای را دلیل می کند روز دیگر مسائل جدیدی را به میان می کشد لذا اختلاف هدف آمریکا تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران است و هدف ما تعالی و پیشرفت روز افزون نظام است.

دیدگاه شما