آخرین اخبار

17. دى 1396 - 11:42   |   کد مطلب: 46630
آفتاب کنگاور:رونق شبکه های اجتماعی و دسترسی آسان مردم به فضای مجازی قدرت کسب و کارهای مجازی را به صورت چشمگیری افزایش داده است.
فضای مجازی,  تلگرام  ,اینستگرام,  کسب و کار , فیلتر , آفتاب کنگاور

یادداشت؛
اشتغال در فضای مجازی با سرمایه گذاری کمتری ایجاد می شود،لذا توجه به آموزش های مناسب، ایجاد انگیزه در مردم و مهم تر از همه ایجاد اعتماد در جامعه مهم ترین گزینه های رونق کسب و کارهای مجازی و کاهش هزینه ها در دنیای واقعی است.

با رونق یافتن شبکه های اجتماعی و ایجاد زیرساخت های مناسب برای دستیابی کاربران به اطلاعات مختلف ،زمینه مناسبی برای کسب و کار اقتصادی آغاز شد.

بازاریابی و تبلیغات مهم ترین بهره برداری از این شبکه های اجتماعی بود به نحوی که افراد برای پیدا کردن نیاز های خود لازم به حضور در بازار و یا حتی بررسی سخت سایت های مختلف نداشتند و به راحتی و در کمترین زمان به خواسته های خود دست پیدا کرده و با سفارشی راحت و یا تماس تلفنی،نیاز خود را رفع میکنند.

دست یابی آسان به بازار و آگاهی از وضعیت بازار به صورت روزانه و در کمترین زمان و هزینه از مهم ترین خاصیت های بازاریابی در شبکه های اجتماعی است.

برای همه روشن است که خرید و فروش مجازی در بسیاری از گزینه ها برای مردم و کشور به صرفه است و هدر رفت سرمایه های ملی و زمان پیشگیری میکند

توسعه چند شبکه اجتماعی خاص همچون تلگرام و اینستاگرام در سال های اخیر بسیار قابل توجه بوده به طوری که آمار های چند ده میلیونی از حضور ایرانیان در این شبکه ها گزارش می شود.

راحتی نصب و کار آسان با این نرم افزار ها و مهم تر از آن سرعت بالا و نبود نقص فنی موجب استقبال چشمگیر مردم شده است،لذا زمینه مناسبی برای بازاریابی و رونق کسب و کار شده است.

فروش بدون مرز کارخانجات، شرکت ها و فروشگاه ها و بازاریابی های بزرگ در سراسر کشور از جمله مزیت های کسب و کار در شبکه های اجتماعی است.

ایجاد اشتغال و رونق بیشتر برخی از شغل های موجود از دیگر محاسن بکارگیری شبکه های اجتماعی است.

انتشار اخبار روزانه و دسترسی آسان کاربران به آن اصلی ترین گزینه شبکه های اجتماعی است؛ لذا روند روبه رشد استفاده از این شبکه ها موجب توجه دستگاه های سیاسی و نفوذ در این شبکه ها برای پیش برد اهداف و خواسته هایشان شد.

توجه مخالفین و معاندین سیاست های کشور به این شبکه ها و سوءاستفاده از شرایط موجود به منظور ضربه زدن به نظام حاکم موجب شد تا اختلال هایی در روند استفاده مردم از شبکه های مشهوری همچون تلگرام شود.

تاثیر این دخالت ها و سنگ اندازی ها در سیاست های کشور در اولین گزینه بزرگترین ضربه را به خود وردم و در مرحله بعد با اقتصاد کشور می زند.

چاره اندیشی و رفع این مشکلات مهم ترین اقدامی ای است که باید از طرف نهاد های دولتی صورت گیرد ،چرا که وابستگی چند ساله مردم و بازاریان به یک شبکه اجتماعی خاص و تعریف شغل های مختلف در جامعه از این طریق نیابد دست خوش بازی های سیاسی قرارگیرد.

یکی از بهترین راه های برخورد با این وضعیت افزایش سواد مجازی و سواد سیاسی یک ملت است که در نتیجه آموزش های مناسب و برنامه ریزی شده ایجاد می شود.

این آموزش ها به مراتب توان معاندین و دشمن های یک ملت را برای جذب تفکرات و اذهان عمومی کم می کند و تلاش های آنها را برای ضربه زدن به آرامش و امنیت جامعه را کاهش  و یا حتی از بین می برد.

یادداشت: مدیر سابت آفتاب کنگاور

دیدگاه شما