آخرین اخبار

4. تير 1395 - 15:27   |   کد مطلب: 45342
با همت پویش های مردمی و حضور اقشار مختلف از مردم شهرستان کنگاور ،طرح پاکسازی محوطه معبد آناهیتا از زباله های در حالی امروز اجرا شد که سراسر معبد را خاکستر فرا گرفته است.

به گزارش آفتاب کنگاور؛ صبح امروز جمعی از دلسوزان طبیعت و حفظ آثار باستانی شهر،با حضور خود در محوطه معبد آناهیتا اقدام به پاکسازی معبد از زباله ها کردند.

 

انجمن نسیم سراب ، کانون کوهگشت سیروان ، کانون پرورش فکری نوجوانان ، هیات کوهنوردی و میراث فرهنگی شهرستان کنگاور از جمله گروه ها و نهاد های مختلف شرکت کننده در این برنامه بودند.

 

جمع آوری زباله های محوطه معبد در حالی صورت گرفت که سراسر معبد را خاکستر و سیاهی ناشی از آتش سوزی های مکرر معبد فرا گرفته بود.

 

وعده آمدن تیم ایتالیایی،تخصیص یک میلیارد تومانی،تشکیل کارگروه های آنچنانی هنوز نتوانسته کاری پیش ببرد و مردم در بی اعتمادی به وعده ها خود دست به کار می شوند.

 

کمترین کاری که اقشار مردم میتوانند انجام دهند پاکسازی دومین بنای سنگی ایران باستان (پس از تخت جمشید) از زباله هاست،که مدتی یک بار انجام می شود.

 

سوال اینجاست تا کی باید منتظر تحقق وعده های مسئولین نسبت به برداشتن قدمی مثبت در احیا و شکوفایی این بنای ارزشمند تاریخی باشیم!؟

 

 

پاکسازی معبد آناهیتا
پاکسازی معبد آناهیتا
پاکسازی معبد آناهیتا
پاکسازی معبد آناهیتا
پاکسازی معبد آناهیتا
پاکسازی معبد آناهیتا

دیدگاه شما